"Pelikanowe" rejsy po Jeziorze Szkoderskim

Jeżeli jesteś miłośnikiem przyrody pragnącym obcować z niezwykłą przyrodą Jeziora Szkoderskiego, „Pelikan” umożliwi Ci podróż,
podczas której zostaniesz oczarowany niezwykłym pięknem jeziora, jego wyspami, zatokami i fiordami, z bliska zobaczysz rzadkie gatunki ptaków, ryb i lilii wodnych.

REJS PO JEZIORZE


Jeżeli jesteś miłośnikiem przyrody pragnącym obcować z niezwykłą przyrodą Jeziora Szkoderskiego, „Pelikan” umożliwi Ci podróż, podczas której zostaniesz oczarowany niezwykłym pięknem jeziora, jego wyspami, zatokami i fiordami, z bliska zobaczysz rzadkie gatunki ptaków, ryb i lilii wodnych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o kulturowym i historycznym dziedzictwie tego regionu, to jest ku temu doskonała okazja. Proponujemy Ci zwiedzanie historycznych miejsc związanych z Jeziorem Szkoderskim. Podczas rejsu zobaczysz twierdze i klasztory, które po kolei będą pojawiać się w polu widzenia: Grmožur, Starčevo, Lesendro, Žabljak Crnojevića i wiele innych historycznych obiektów lub ich ruin. Będziesz z pewnością chciał obejrzeć z bliska niektóre z nich, dowiedzieć się więcej o tych budowlach i o ludziach, którzy je zbudowali i tam mieszkali.

Chcesz podpłynąć do starych murów i poznać ich historię? Nasza opowieść …


Nie martw się, jeżeli płynąc po Jeziorze Szkoderskim, zapragniesz spędzić tu jeszcze kilka dni lub stać się historykiem, miłośnikiem przyrody lub natchnionym artystą opiewającym piękno tego miejsca. Twój gospodarz, Toman, przygotował dla Ciebie specjalne trasy rejsów i co byś nie wybrał, nie przegap okazji, by porozmawiać z nim i poznać osobowość tego doświadczonego człowieka jeziora. Dla wzmocnienia doznań podczas rejsu serwowane są jako uwertura do tradycyjnych napojów i potraw: regionalna rakija z winogron, czarnogórskie racuszki, miód i naręcza kwiatów dla każdego z gości.

FLOTA


Rodzina Zec jest właścicielem małej floty statków turystycznych o różnej wielkości. Jeżeli jesteś razem z najważniejszą dla Ciebie osobą, to romantyczne pływanie dwuosobową łodzią będzie dla Was idealnym wyborem. Jeśli podróżujesz z kilkoma przyjaciółmi, to statek dla dziesięciu pasażerów spełni Twoje oczekiwania. W przypadku większych grup turystycznych, biznesowych lub badawczych oferujemy łodzie dla 30 i 100 pasażerów. Wszystkie statki są zacumowane w pobliskim porcie, a to tylko 100 metrów od Pelikana.

REJS PO JEZIORZE

1 / 88